Děvčata i chlapci skončili v okresním kole basketbalu na 4. místě

Na konci dubna se nám konečně zase rozjely soutěže. Naši svěřenci nás reprezentovali v basketbale chlapců a dívek.

První se představili chlapci, kteří vycestovali na své boje do basketbalové haly ve Žďáře nad Sázavou.

V prvním zápase, jak se později ukázalo, jsme narazili na nejtěžšího možného soupeře. I přes naši dobrou hru se nám absolutně nedařilo v zakončení, což nás bohužel provázelo téměř celý turnaj. První zápas tedy skončil prohrou 10:33.

Ve druhém zápase nás čekal boj o „krále Velmezu”, kdy jsme nastoupili proti Gymnáziu VM. Toto utkání jsme tahali za kratší konec a jen díky špatnému zakončování situací nebyl výsledek jasnější. Výhra 16:8.

3. zápas potvrdil naši impotenci v zakončení a stav 9:27 hovoří za vše.

Do posledního zápasu jsme nastupovali s tím, že pokud vyhrajeme, získáme bronzové medaile. První půle se nesla v duchu celého turnaje, my nebyli schopni ubránit nejlepšího hráče soupeře, který sám dal 12 z 16 bodů první půle. Stav byl 4:16. My ovšem zbraně vůbec nesložili a do druhé půle nastoupili ve velkém stylu, během chvilky svítil na scoreboardu stav 16:16. Poté jsme se přetahovali o každý balón, avšak žďárská palubovka s místními rozhodčími k nám nebyla nakloněná, a tak domácí tým nakonec vyhrál o koš. Konečný výsledek 22:24. A pro nás brambora.

Sestava: Chadim Patrik, Halačka Jiří, Trifanov Ondřej, Mičín Michael, Šiljeg Filip, Badalík Michal, Alló Michal, Pospíšil Jan, Kocourek Jakub, Smejkal Vítek, Sypták David

0 b.

Děvčata se o dva dny později utkala na téměř domácí palubovce, a to v tělocvičně na prvním stupni ZŠ Sokolovské. Děvčata vstoupila do turnaje skvěle. První zápas si důrazně hrající holky poradily s Gymnáziem Bystřice nad Pernštejnem v poměru 14:4.

Ve druhém utkání nás čekal tým ze Žďáru, který byl tvořen hráčkami místního basketbalového klubu. Začali jsme perfektně a rychle se ujali vedení 4:0. Bohužel od této doby se nám přestalo dařit v zakončení a obrana začala mít své trhliny. Zápas nakonec skončil jednoznačným výsledkem 6:27.

Ve skupině jsme tak skončili na druhém místě a pro jasnou převahu hráček Žďáru, se hrály rovnou zápasy o umístění. My tak naskočili do zápasu o 3. místo. Soupeřem nám byla děvčata z Radostínu nad Oslavou. Do zápasu jsme vstoupili tak jak jsme končili ten předchozí, nedařila se nám střelba a místy se našla skulina v naší obraně. Našim holkám docházely postupně síly, a tak se nakonec z vítězství radovaly holky z Radostína. Na nás opět zbyla nepopulární brambora.

Sestava: Pospíšilová Anna, Pospíšilová Vendula, Harčariková Nikol, Juhošová Sára, Chalupová Monika, Divišová Tereza, Toufarová Zuzana, Říhová Aneta, Čermáková Natálie